1996 - Sır Gümrük Müşavirliği 1996 yılında Gümrük Müşavirliği etik değerlerine bağlı, karşılıklı güven esasına dayalı butik ve kaliteli hizmet sunmak şiarıyla İstanbul / Zincirlikuyu da kurulmuştur.

 2002 - Müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarının daha etkin ve hızlı bir şekilde karşılanabilmesi amacıyla Bursa Bölge Müdürlüğümüz faaliyete geçirilmiştir.

 2004 - Tüm teknik alt yapımız güncellenerek “Dijital Arşiv” uygulaması devreye alınmıştır.

 2009 - İzmir Bölge Müdürlüğünün faaliyete geçirilmesiyle hizmet ağımız genişletilmiştir.

 2012 - Kurulduğu günden itibaren sektörün her zaman bir adım önünde olmak düsturuyla hareket eden şirketimiz ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini alarak mevcut kalite anlayışını daha da geliştirmeye olan inancını belgelemiştir.  

 2013 - Sır Gümrük Müşavirliği yine aynı anlayış içerisinde ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesini de almış, bilgi güvenliği konusunda yaptığı atılımlarla adını sektörde ilkler arasına yazdırmıştır.

 2014 - Müşterilerden gelen talepler doğrultusunda dünya standartlarında hizmet vermek üzere, en üst düzey güvenlik ve depolama tedbirlerinin alındığı arşivleme alanı Bursa’da faaliyete geçirilmiş ve “Fiziksel Arşiv” hizmeti verilmeye başlanmıştır.

 2015 - Şirket merkezimiz İstanbul Ataşehir’de yapımı tamamlanan modern binamıza taşınmıştır.

 2015 - Kurulduğu günden itibaren en büyük sermayesinin iyi yetişmiş insan gücü olduğunun farkındalığıyla 75 kişilik Eğitim ve Seminer salonumuz hizmete alınmıştır.

 2015 - İş sürekliliğinin sağlanması ve kesintisiz hizmet prensipleri kapsamında Eskişehir’de “Data Center” kurulmuş bu sayede sürekli ve kesintisiz iş yapma imkânları en üst düzeye çıkarılmıştır.

2016 - Şirketimiz bünyesinde İş sürekliliği planı hazırlanarak devreye alınmıştır.

 2017 - Denetim ve Danışmanlık Hizmetleri departmanımız kurularak hizmet vermeye başlamıştır.

 2020 - Şirketimizin çevrenin korunması konusundaki anlayışına paralel olarak, iş yapış süreçlerimizde karbon ayak izimizi minimuma indirme kararlılığımızın bir göstergesi olan “Netzero” yaklaşımı uygulamaya alınmıştır.

 2020 - ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Kalite belgesi alınarak 2016 yılında başlatılan iş sürekliliği planı çalışmaları uluslararası standartlara kavuşturulmuştur.

 2021 - Bursa Bölge Müdürlüğümüz Osmangazi ilçesinde yeni binamıza taşınmıştır.